Strechy – údržba, rekonštrukcia, čistenie a nátery

Na streche záleží

Strecha je dominanta našich príbytkov, ale jej údržba môže byť náročná. Nie však pre nás. S dôverou sa na nás obráťte, ak vaša strecha potrebuje opravu, celkovú rekonštrukciu, nový náter alebo ak strecha a odkvapy potrebujú vyčistiť.

Dlhoročnou rodinnou tradíciou
ručíme za kvalitne odvedenú prácu.

Oprava a údržba strechy

Tak ako všetko na svete, aj strechy podliehajú opotrebeniu.  Ak máte na dome staršiu strechu, možno budete potrebovať vymeniť časť strešnej krytiny, opraviť alebo vymeniť odkvapy, prípadne vykonať iné údržbové práce. V strechách sa vyznáme a radi vám s tým pomôžeme.

Rekonštrukcie striech

V prípade starších striech je niekedy výhodnejšie urobiť kompletnú rekonštrukciu než robiť čiastkové opravy strechy. Počas obhliadky zhodnotíme celkový stav vašej strechy a navrhneme vhodné riešenie. V rámci rekonštrukcie strechy môžeme strechu hneď zatepliť.

Čistenie striech

Spoľahlivo vyčistíme všetky typy striech. Plechové, eternitové, pálené a betónové tašky aj asfaltové šindle. Poradíme si s výrazne znečistenými strechami aj ťažko dostupnými miestami na streche. Strechy najčastejšie znečisťuje lístie, vtáčí trus, usadeniny z komínov, sadze, prach z ciest, smog, ale aj výpary z kuchýň. V prípade dlhodobo vlhkého prostredia, a to najmä zo severnej strany domu, môže byť strecha znečistená plesňami, machom a iným zeleným porastom. Po vyčistení aplikujeme na strechu antimikrobiálne a protiplesňové nástreky pre jej dôkladné ošetrenie. Pri čistení striech kladieme dôraz aj na perfektné vyčistenie odkvapov a zvodov okolo celého obvodu strechy. V dôsledku nečistôt sa odkvapy upchávajú, znižuje sa prietok dažďovej vody a zvyšuje sa zaťaženie strešnej konštrukcie.

Strešné nátery

Používame kvalitné antikorózne farby. Náterom získa vaša strecha väčšiu pružnosť, odolnosť voči úderom, voči prudkým zmenám teplôt aj nežiadúcim poveternostným vplyvom. Nový strešný náter zabráni rastu machov, lišajníkov, plesní a výrazne predĺži životnosť strešnej krytiny

Nami realizované práce